"A tehetséged belülről, a szívedből fakad..." Nicholas Sparks

Életvonal Alapítvány

Székhely: 4032 Debrecen, Egyetem tér 1.
Postacím: 4010 Debrecen, Pf. 25.
Adószám: 18545018-1-09
Bankszámlaszám: Polgári Takarék 61200261-11012964
E-mailcím:eletvonalalap1994@gmail.com

Üdvözlünk az Életvonal Alapítvány honlapján!

A weboldal azért jött létre, hogy megismertesse minden kedves látogatóval az alapítvány munkáját és elért eredményeit, galériánkon és dokumetumtárunkon keresztül.

Jó böngészést kívánunk!

Palóc tradíciók nyomában

2017. június 26-28. között Palóc tradíciók nyomában címmel bentlakásos szaktábort valósítottak meg az Életvonal Alapítvány szakemberei.

A tábor során 18-25 év közötti tehetséges fiatalok számára biztosítottunk lehetőséget arra, hogy a 3 nap, 2 éjszaka időtartamú bentlakásos tábor keretében megismerhessék a palóc örökségeket az érdeklődő fiatalok. A táborba a Debreceni Egyetemről, a Szegedi Tudományegyetemről, a Pécsi Tudományegyetemről, a Kodolányi János Főiskoláról és az Eszterházy Károly Egyetemről egyaránt érkeztek a közművelődés és felnőttképzés területén tanuló hallgatók, összesen 12 fő. A tábor során a szakmai intézménylátogatások, műhelymunka és interaktív beszélgetések mellett alkalmuk nyílt a résztvevőknek a palóc örökség kulturális értékeinek felfedezésére, valamint a palóc gasztronómiába történő betekintésre is, egy szabadtűzön, közösen elkészített palócleves által.

A tábor az Életvonal Alapítvány NEA-NO-17-SZ-0878 azonosítószámú, Palóc tradíciók nyomában elnevezésű projektje által valósult meg.

Közösségszervezés BA szak indul a Debreceni Egyetemen

2017 szeptemberétől megújul a fiatalok és felnőttek művelődésével foglalkozó képzés, amely Debrecenből indult el 60 évvel ezelőtt, és a megújult szak is elsők között indulhat el Debrecenben. Az egykori népművelő, majd művelődési menedzser és művelődésszervező szakok utódja a közösségszervezés alapszak lesz.